Vše o parní sauně

Oproti infra a finské sauně se ta parní liší především ve vlhkosti. Ta může dosahovat až 100%. Díky ní se vaše tělo potí, ale neochlazuje se, takže se příjemně prohřejete. Teplota v parní sauně se pohybuje okolo 40-50°C. Pára se vytváří pomocí generátoru páry a má hned několik pozitivních účinků na naše zdraví:

1. Pomáhá při chronických problémech dýchacích cest

Inhalace teplé a vlhké páry je výborným prostředkem pro odbourání astmatu, zánětu průdušek a jiných dýchacích obtíží.

2. Uleví od stresu

Stejně tak, jako je tomu v ostatních saunách, i v parní sauně naše tělo uvolňuje endorfiny – hormony štěstí, které nám dokáží navodit klid a celkové uvolnění těla. Je to také skvělý způsob jak zahnat migrény či běžné bolesti hlavy.

3. Zregeneruje tělo po cvičení

Svalová vlákna se během cvičení trhají, což způsobuje bolest, kterou pociťujeme následující dny. V parní sauně se svalová vlákna rychleji regenerují a tím pádem mají svaly větší možnost růstu. Dále také zmírňuje bolest šlach.

4. Pomáhá při hubnutí

Parní sauna pomáhá nejen při budování svalů, ale také při redukci hmotnosti. Při zvýšeném pocení tělo vylučuje z těla přebytečnou vodu a také se zrychluje náš metabolismus.

5. Léčí onemocnění srdce a cév

Díky vlhkosti a zvýšené teplotě naše tělo reaguje jako při méně intenzivním cvičení, což znamená, že se zvýší naše srdeční aktivita a tělo je tak odolnější vůči kardiovaskulárním chorobám.

6. Vybudujete si silný imunitní systém

Při pravidelné návštěvě sauny a střídání teplotních extrémů se zvýší počet bílých krvinek v těle, které vás brání proti okolním bakteriím a virům.

Kromě těchto benefitů se nám také v parní sauně otvírají kožní póry, zbavujeme se odumřelé kůže a jejích škodlivin. Pomoci tomu můžeme masírováním žínkou či kartáčkem. Skvělou variantou jsou také peelingy, které se dají použít jak v parní sauně, tak i ve sprše po celém procesu saunování a zajistí vám hladkou a zdravou pokožku. V rámci ceremoniálních večerů je můžete najít zdarma k odběru u nás na baru. Budeme se těšit.

Mi., 08.01.2020 - 19:30
Zen Wellnesszentrum

Entspannungs paradies

Genießen Sie die wohlverdiente Ruhe und tanken Sie neue Energie ein! Unser mit lebenden Moosen geschmücktes Saunazentrum schafft eine einzigartige Atmosphäre, in der Ruhe und Frieden herrschen. Im Erdgeschoss können Sie sich in mehreren Saunas (Kräuter-, Finnisch-, Infrarotsauna), im Dampfbad, Abkuhlung Schwimmbadchen und im Ruheraum entspannen. Für Paare, die sich Privatatmosphäre genießen möchten, haben wir einen privaten Wellnessbereich. Es gibt auch eine Bar im Obergeschoss. Besucher können sich mit leckerem japanischen Tee oder Fresko erfrischen.